Акція! При замовленні від 6000 грн - Безкоштовна доставка!
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Без вихідних: 9:00-18:00
 

 

0
Мій кошик

Ортопедичні матраци

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Вибір ортопедичного матраца - поради та рекомендації покупцям

Сучасний, якісний ортопедичний матрац - це виріб, який може прослужити довгі роки без шкоди для експлуатаційних характеристик і зовнішнього вигляду, адже правильний вибір може зробити або зруйнувати комфорт сну і фізичне здоров'я. Але тільки в тому разі, якщо він ідеально відповідає вашим параметрам і умовам експлуатації.

Існує безліч критеріїв вибору, таких як розмір, висота, жорсткість, передбачуване навантаження і ціна, а за неймовірної кількості виробів, пропонованих різними виробниками, покупцеві ще складніше визначитися з вибором. Якщо мета - придбати ортопедичний матрац з хорошою жорсткістю, що забезпечує анатомічно правильне положення хребта і мінімізує м'язове навантаження, то слід дотримуватися рекомендованого алгоритму вибору. Послідовне врахування кожного критерію і зіставлення характеристик виробу з вашими вимогами допоможуть знайти серед величезної кількості пропонованих виробів модель, створену спеціально для вас.

Вибір розмірів ліжок - односпальні, двоспальні та півтораспальні.

Перелік розмірів ліжок стандартизовано, тому проблем із пошуком конкретної моделі не виникне. Ортопедичні матраци повинні відповідати основі, на яку вони укладаються:

  • Якщо матрац трохи ширший за основу, краї провисатимуть, що призведе до деформації виробу, або не підійдуть до матраців меншого розміру;
  • Якщо матрац менший за шириною, то він має неакуратний вигляд і не забезпечує належного комфорту під час сну;
  • Різниця в довжині також призводить до незручності та дискомфорту;
  • Найкраще, щоб розміри ліжка і матраца точно відповідали один одному.

Розміри односпальних ліжок становлять 80x190, 90x190, 80x200 і 90x200 см. Напівдвоспальні ортопедичні матраци - 120x190, 140x190, 140x190, 140x200 см; двоспальні моделі - 150x190, 160x190, 180x190, 150x200, 160x200, 180x200, 180x200, 200x200 см.

Ортопедичні матраци для дітей (новонароджених, дошкільнят або молодших школярів) слід обирати зі спеціальних колекцій, що мають стандартні розміри, але виготовлені зі спеціальних матеріалів, які оптимально відповідають потребам організму, що росте. Наприклад, підліткові моделі вимагають високої пружності для забезпечення правильного розвитку хребта, що розвивається.

Ортопедичні матраци - як вибрати висоту виробу?

Від висоти моделі багато в чому залежить комфорт відпочинку, але висота визначає й інший важливий аспект - естетику матраца. Вироби висотою до 14 см призначені для епізодичного (сезонного) використання і належать до категорії низькопрофільних.

При виборі висоти слід керуватися такими рекомендаціями:

  • Дуже тонкі моделі (не більше 6 см) не повинні використовуватися для дітей старше 4 років;
  • Стандартною висотою для дорослих вважається 19-23 см;
  • Якщо ви обираєте інтегрований матрац без пружин, обирайте матрац висотою 14-16 см;
  • Ортопедичні матраци з незалежними пружинними блоками мають товщину не менше 18-19 см;
  • Елітні моделі з декількома шарами наповнювача для більшого комфорту сну можуть мати товщину 24-40 см.
  • За великої маси тіла сплячого тонкі матраци вкрай небажані, оскільки можуть негативно позначитися на здоров'ї.

М'які або жорсткі ортопедичні матраци - вибір за основними характеристиками.

Від жорсткості виробу насамперед залежить справжній сон і комфортний відпочинок. Під час вибору ортопедичного матраца за цим параметром слід також враховувати максимально допустиму вагу сплячої людини. Якщо перевищити рекомендовані виробником межі, то виріб швидко почне просідати і втратить свої початкові ортопедичні властивості.

  • Дуже жорсткі вироби з наповнювачем із пресованої піни, кокосового волокна або композитних матеріалів лікарі рекомендують у разі остеохондрозу та інших захворювань хребта. Якщо у людини немає жодних скарг на здоров'я, але вона вважає за краще спати на чомусь жорсткішому, то особливих обмежень у фахівців немає, а ось людям похилого віку краще купувати менш жорсткі та комфортніші варіанти. Такі моделі зазвичай купують на замовлення лікаря.
  • Середня жорсткість - універсальний вибір для користувачів середнього зросту і ваги. Ціновий діапазон цих виробів зумовлений відмінностями в наповнювачах. Бюджетні моделі виготовляються з пінополіуретану, композитних матеріалів і штучного латексу, а в серії Elite використовують натуральний латекс і кокосову койру.
  • М'які матраци мають шари пінополіуретану і латексу, що чергуються. Середня м'якість рекомендується для літніх людей.

Рекомендована вага вказана в характеристиках виробу. Слабкі люди можуть комфортно відпочивати на м'якому матраці, а людям із міцною статурою краще вибрати більш жорсткий матрац.

Пружинні чи безпружинні матраци?

Класичні пружинні блоки не мають ортопедичних властивостей, тому доводиться вибирати з двох варіантів

  • Незалежні пружинні блоки - конструкція проста й оригінальна, кожну пружину поміщено в окремий текстильний чохол і вона не стикається з сусідніми пружинами. Тому матрац ідеально адаптується до вигинів людського тіла без ефекту гамака і скрипу, викликаного тертям пружин одна об одну. Виріб з відмінними ортопедичними властивостями можна створити, уклавши зверху і знизу блоків відповідні наповнювачі.
  • Нині безпружинні матраци визнано найкращим варіантом для постійного використання. Вони довговічні, безшумні, напрочуд "міцні" і мають дуже великий термін служби. Ортопедичні безпружинні матраци мають різний рівень жорсткості, а їхня ціна залежить від наповнювачів. Якщо це дороге кокосове волокно або натуральний латекс, то вага, як і вартість, буде більш прийнятною.

Ортопедичні накладки - сучасний варіант зима/літо

Забезпечення надійної підтримки хребта - не єдина турбота покупця. Ортопедичний матрац має бути зручним, теплим у теплі дні та дихаючим і прохолодним у спекотні. Він повинен мати антимікробні властивості, перешкоджати розмноженню пилових кліщів і не викликати алергічних реакцій. Який матеріал може вирішити всі ці завдання?

Натуральна кокосова койра. Завдяки своїм природним полімерам вона еластична, не гниє, не сприяє розмноженню хвороботворних мікроорганізмів і грибків, добре пропускає повітря і вологу.
Кокосова койра широко використовується в:

  • конструкціях середньої та високої жорсткості;
  • моделях, призначених для лікування і корекції захворювань опорно-рухового апарату;
  • у дитячих моделях.

Кокосова койра має подвійне призначення - зимове і літнє, гіпоалергенна, зручна і практична.

Пінополіуретан. Пінополіуретан при типовій ціні має безліч очевидних переваг, таких як відтворення форми тіла сплячого, забезпечення адекватної підтримки хребта і якісного сну. Недоліком є його відносно низька довговічність.

Латекс. Натуральний латекс і його синтетичні аналоги тверді, але вільно пропускають повітря, не затримують вологу, гіпоалергенні та мають щільну структуру, що не дає змоги розвиватися патогенній мікрофлорі. Латекс має тривалий термін служби - близько 30 років. Недоліком латексу є його дорожнеча, тому його часто використовують у поєднанні з іншими наповнювачами.

Піна - Memory Foam, OrmaFoam, Springfoam і Othoflex.

  • Memory Foam являє собою поліуретанову основу високої щільності з додаванням латексу. Цей матеріал має найбільшу чутливість до зміни навантаження і стабілізується протягом декількох секунд після зняття навантаження.
  • OrmaFoam - дешевший, гігроскопічний матеріал, що забезпечує якісну підтримку хребта з рівномірним розподілом тиску.
  • Spring Foam - міцний комірчастий матеріал високої щільності. Має високу повітропроникність і забезпечує чудову повітропроникність у будь-яку пору року.
  • Otoflex - еластична піна високої щільності, яка має масажний ефект і не деформується за великих навантажень.


На сайті fabrika-matrasiv.kiev.ua ви легко підберете ідеальний ортопедичний матрац для себе або своїх близьких. Кваліфіковані менеджери нашого інтернет-магазину допоможуть Вам, надавши відповідні консультації щодо вибору товару, його характеристик, умов оплати та доставки.

Вгору